Підбір м'яких контактних лінз дітям

М'які контактні лінзи абсолютно безпечні для дітей, якщо дотримуються правила їх використання

Наші лікарі мають величезний досвід щодо підбору м’яких контактних лінз дітям із наймолодшого віку. Адже дуже важливо саме під час першого навчання їх одягання не налякати дитину і правильно донести до батьків усі переваги цього способу корекції. У всьому світі він стоїть на першому місці у дітей з аномаліями рефракції, на відміну від нашої країни, де дитячі офтальмологи з великим стажем роботи, виховані на радянських принципах, не радять батькам обирати для дітей носіння м’яких контактних лінз у молодшому віці.

Підбір м'яких контактних лінз

  • Комплексне обстеження головного лікаря, лікаря-офтальмолога першої та віщої категорій 1200 грн
  • Комплексне обстеження дитячого лікаря-офтальмолога 950 грн
  • Навчання користуванню (повторна консультація головного лікаря) 800 грн
  • Навчання користуванню (повторна консультація дитячого офтальмолога) 700 грн

Умови замовлення

Підбір м’яких контактних лінз відбувається під час комплексного обстеження дитячого офтальмолога, триває близько 30 хвилин.

У Медичному центрі «Зір дитини» можна зробити замовлення на м’які контактні лінзи основних виробників із потрібними параметрами.

Термін доставки на стандартне замовлення: 1-2 робочих дні.

Вам зателефонують або ви отримаєте СМС-повідомлення, коли замовлення можна буде забрати.

Запитання і відповіді за темою «Підбір м'яких контактних лінз дітям»

Наші спеціалісти завжди готові надати вичерпні індивідуальні консультації.

Чи можна дитині носити очні м'які контактні лінзи?

Безумовно, лінзи можуть стати хорошою альтернативою традиційним окулярам, а в деяких випадках вони просто незамінні. Однак, як і з іншими способами корекції зору, підбір лінз дітям потребує ретельного попереднього обстеження, адже помилка тут має велику ціну.

У деяких випадках лінзи призначають навіть зовсім маленьким дітям, які не можуть носити окуляри з яких-небудь причин, або у випадках, коли окулярна корекція менш ефективна. Часто лінзи призначаються зовсім маленьким діткам віком 3-4 місяці після операцій на очах, коли видаляється власний кришталик. Окуляри в такому випадку будуть дуже товстими через великі діоптрії, а в разі корекції тільки з однієї сторони вони навіть не будуть виконувати свою головну функцію – підвищення зору через велику різницю між очима. Дитяче око просто не включитися в роботу, а батьки втратять дорогоцінний час. Тому для таких випадків лінзи є просто головною медичною розробкою! Дитина має всі шанси отримати повноцінний зір на проблемному оці і не мати обмежень щодо вибору професії та виду діяльності в майбутньому! Усе залежить від сприйняття самих батьків, а маленькі діти швидко звикають до нових обставин. Якщо хочете подивитися, як легко одягнути лінзи малюкові – натисніть тут (посилання на відео).

Самі по собі лінзи не мають протипоказань за віком. Потрібно виходити з кожної конкретної ситуації. Дітям молодшого віку лінзи одягають батьки, тому важливо, щоб саме вони дотримувалися всіх правил носіння лінз, були акуратними і уважними. Зі старшою дитиною потрібно дивитися, чи зможе вона самостійно доглядати за лінзами, чи не забуватиме мити руки перед тим, як одягати і знімати їх, міняти розчин щодня, дезінфікувати спеціальними таблетками, чи не почне вона залишати лінзи на ніч, не стане брудними руками терти очі, коли на них лінзи, чи не буде лінуватися регулярно мити контейнер тощо. Усі ці питання обговорюються під час обстеження з батьками і самою дитиною.

На сьогоднішній день вибір лінз достатньо великий: різні склади, різні виробники, різні терміни носіння і батькам досить складно визначитися. Однак ні батьки, ні самі діти не зможуть підібрати оптимальні лінзи для дитини – це зможе зробити тільки дитячий офтальмолог. Друзі та знайомі можуть лише дати рекомендації, наприклад однокласники малюка можуть поділитися з ним інформацією, що самі носять м’які контактні лінзи для корекції гостроти зору і відчувають себе при цьому добре.

Вибрати відповідні лінзи Вашій дитині зможе тільки офтальмолог! Він врахує наявність таких факторів, як астигматизм, короткозорість, далекозорість, перевірить стан самих очей, виміряє параметри очей, на підставі чого вже і підбираються лінзи. Часто у дітей доводиться стикатися з індивідуальним підбором. Дуже важливо оцінити рівень відповідальності дитини і батьків. Адже проблеми з’являються в основному у разі недотримання правил гігієни при роботі з лінзами.

Перший фактор, який потрібно відзначити при виборі лінз дитині: не варто брати лінзи з великим терміном носіння. Лінзи терміном носіння понад 3 місяці не рекомендуються дітям. Для корекції більшості станів дитячий офтальмолог, швидше за все, порадить купити м’які контактні лінзи, розраховані на щоденну заміну. Такий спосіб носіння добре підходить дітям і підліткам, оскільки знижує ризик виникнення алергічних реакцій і захворювань через неправильний догляд.

При виборі потрібно враховувати побажання і дітей, і можливості їх батьків. Переваги одноденних лінз у тому, що за ними практично не потрібно доглядати: досить просто дотримуватися правил особистої гігієни, а самі м’які контактні лінзи потрібно викинути, знявши з очей. Якщо батькам потрібен більш бюджетний варіант, то лікар може порадити лінзи планової заміни. Зазвичай вони дешевше одноденних аналогів, оскільки їх вистачає на більш тривалий час. Але тут треба розуміти, що за такими лінзами складніше доглядати, до того ж знадобиться розчин, контейнер, пінцет, на які також потрібно витрачати гроші.

Другий фактор, який слід відзначити при виборі м’яких контактних лінз для дитини – це киснепроникність! Справа в тому, що чутливість рогівки у дітей нижча, ніж у дорослих, тому так важливо, щоб підібрані лінзи мали максимально високі показники киснепроникності!

Третій важливий фактор – матеріал, з якого зроблена лінза! Це впливає на вміст води в лінзі і на поверхні самого ока!

Існують гідрогелеві і силікон-гідрогелеві лінзи.

У випадку з гідрогелевими лінзами вода є переносником кисню до рогівки, забезпечуючи комфорт для очей. Здавалося б, чим більше води, тим краще насичення рогівки киснем. Але на практиці зовсім навпаки – чим вище вміст вологи лінзи, тим більше лінза «сушить» очі. Волога з лінзи випаровується в атмосферу. А лінза, в свою чергу, підживлює вологу з оболонок ока як губка. Тому носіння лінз із вмістом вологи 50% і більше може привезти до розвитку синдрому сухого ока. До того ж, чим вище вміст води в лінзі, тим вони більш схильні до механічних пошкоджень.

Тому для комфорту дитячих очей краще віддати перевагу силікон-гідрогелевим м’яким контактним лінзам. У них пропускання кисню не пов’язане із вмістом води, а визначається силіконовою фазою їх структури. У них необхідно звертати увагу на рівень силікону, який і визначає киснепроникність. Чим вище рівень силікону, тим вище киснепроникність м’яких контактних лінз. Хоча при цьому лінза стає трохи жорсткішою і відчутнішою в оці.

Підбиваючи підсумки при виборі м’яких контактних лінз дітям, варто віддати перевагу:

– одноденним м’яким контактним лінзам. Це найбільший комфорт, мінімальна товщина і захист від шкідливих бактерій;
– лінзам із високим показником киснепроникності;
– силікон-гідрогелевим лінзам, які не схильні до синдрому сухого ока.

Відгуки наших клієнтів